16 maja 2014

Magia stylu


Nic na wystarczająco długo nie jest w stanie zainteresować tych małych oczek, nic oprócz książki. Ania potrafi sama wziąć sobie książeczkę, o której sama mówi "baja", przysiąść na ziemi i oglądać. Ogląda i pyta: co to? co to? co to? To ostatnio jej ulubione pytanie na liście dwóch, które zwykle zadaje ;) Co to i gdzie? Dwa pytania, którymi potrafi uzyskać każdą potrzebną jej informację :) Zaskakujący jest rozwój mowy i to jak szybko się ona uczy powtarzając i naśladując nas.

Anusia ma swoją półeczkę, Anusiowy tata swoją, a zupełnie na górze znajduje się kolekcja Anusiowej mamy. Tak się składa, że Anię interesują wizerunki ludzi - tu pokazuje części twarzy, nogi, rece, brzuszek, pępek i obrazki zwierząt - tu najczęściej naśladuje odgłosy jakie one wydają.


fot. Kamila Gil

Pólka Anusiowej mamy jest pełna pozycji interesujących, pięknie wydanych i twórczych, traktujących m.in. o modzie, architekturze :) Tu oglądamy Magię Stylu, która przedstawia sylwetkę 10 kobiet, które zmieniły świat mody. Karty książki to głównie zdjęcia w połączeniu z cytatami i oczywiście notkami biograficznymi o każdej z Pań. Wydana przepięknie, idealna na prezent. Jeśli będziecie zainteresowani, opowiem kiedyś o niej coś więcej ...

"Cały sekret kryje się w tych słowach. Wiele kobiet poświęca swemu wizerunkowi serce i duszę, starannie wybierając makijaż, fryzurę i kolor włosów, szukając bezustannie tej jedynej, wyjątkowej sukni i kolekcjonując tony dodatków. Większość osiąga w ten sposób pewien poziom elegancji, niewiele natomiast jest w stanie stworzyć własny styl, który sięga poza modę i wykracza poza stereotypy. Dziesięć kobiet opisanych w tym niezwykłym albumie pozostawiło po sobie dziedzictwo, które przetrwało upływ czasu i zmiany mody. Każda z nich funkcjonuje w zbiorowej pamięci jako pamięć unikatowa, wyjątkowa i absolutnie niedościgniona."

Mamy oczywiście swoje ulubione Anusiowe książeczki, myślę, że dzieciaczkowy TOP 5 już niedługo na blogu się pojawi :) Był to dla nas długi tydzień i chyba dlatego już nie mogłyśmy się doczekać weekendu i rowerkowych spacerków!

Szalejcie na powietrzu i oby pogoda nam dopisała :)
A&ABrak komentarzy :

Prześlij komentarz

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Zobacz także