31 października 2014

Ksiazki dla dzieci - nasz top 51. „Bobo” Historyjki obrazkowe dla najmłodszych dzieci
Bobo trafił do nas przypadkiem i od razu okazał się hitem. Jest to książeczka obrazkowa opowiadająca o przygodach małej koszatki. No dobra, wygląda jak misiu z ogonem, ale czy to ważne? Bobo w domu, Bobo na zakupach, Bobo w zoo, Bobo na placu zabaw, Bobo jest chory, Bobo w nadmuchiwanym basenie oraz Bobo ma urodziny – oto wszystkie historie jakie poznacie czytając tą książkę. Obrazki dwukolorowe, tekstu znikoma ilość, rok wydania 1984, a mimo to czyta się świetnie, a ogląda jeszcze lepiej (format i wielkość książki idealna dla małych rączek dziecka).
2. „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham”
O tej pozycji pisałam już Wam niejednokrotnie np. TU. Jest doskonała. Przepiękna i wzruszająca opowieść o uczuciach, cieple i zrozumieniu. Miłość niełatwo jest zmierzyć, wiedzą o tym doskonale Mały Brązowy Zajączek i Duży Brązowy Zając, główni bohaterowie. To książka o miłości - wszechwładnej, potrzebnej do życia każdemu. To książka dla wszystkich kochających, kochanych i pragnących miłości.
3. „Pan Kuleczka”
Jeśli nie znacie jeszcze sympatycznego Pana Kuleczki i jego wiernych przyjaciół, to czas najwyższy to zmienić. Kaczka Katastrofa zgubiła różowe okulary, Mucha Bzyk-Bzyk podleciała bliżej bzycząc współczująco, a piec Pypeć zastanawiał się właśnie jak wyglądałby świat gdyby niebo było zielone, a liście niebieskie. Pan Kuleczka zawsze znajdzie sposób na wszystko, uśmiechnięty i sympatyczny lokator przy ulicy Czereśniowej zadomowił się u nas na dobre.
4. Opowieści o przyjaźni „Nie ma jak dom!” oraz  „Raz, dwa, trzy… Puchatek szuka!”
Czy w tym akapicie będzie może miodek?
Nie Kubusiu :)
Kubuś Puchatek, to klasyka gatunku i chociaż jest misiem o niewielkim rozumku i trudne sprawy go martwią, to bawi i uczy dzieci od wielu, wielu lat. Seria, którą tak bardzo polecam pokazuje, jak ważne są w naszym życiu przyjaźnie. To przezabawne historie o wspólnych przygodach Tygryska, Prosiaczka, Kłapouchego, Sowy, Królika, Kangurzycy, Maleństwa i Krzysia. Opowiada o ich zabawach, smutkach, o docenianiu i akceptacji różnych charakterów przyjaciół i cieple jakie mogą oni wnieść w nasze życie. Każda historia ukrywa inne wzorce i walory, których zrozumienie kształtuje w naszych dzieciach pozytywne wartości. To bajka, w której nie znajdziecie złego bohatera, ale na pewno zrozumiecie morał.
5. „Wiosna na ulicy Czereśniowej” oraz „Lato na ulicy Czereśniowej”
Pełna zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Każda strona tej książki to barwna, pełna szczegółów i postaci ilustracja przedstawiająca fragment miasta. Na kolejnych rozkładówkach odnajdujemy tych samych bohaterów w różnych miejscach i momentach dnia. Śledzenie ich przygód i układanie z nich opowieści to wciągająca zabawa na długie godziny. W serii ukazały się wszystkie pory roku, które co ciekawe przedstawiają dokładnie te same miejsca, tylko w aurze wiosennej, zimowej, letniej, jesiennej i nocnej. Dla kreatywnych rodziców i dzieci z wyobraźnią bez granic.

Anusiowe książki
Bobo - TU
Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham - TU
Pan Kuleczka - TU
Opowieści o przyjaźni - TU
... na ulicy Czereśniowej - TU


2 komentarze :

  1. Zachęciłaś mnie, kupuję "Bobo", tym bardziej, że moje dziecko tak na siebie mówi :))

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam nadzieję, że się synkowi spodoba tak samo jak Ani :)

    OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Zobacz także