7 stycznia 2015

Zimowe piosenki

Zima, zima, zima - pada, pada, śnieg.
Jadę, jadę w świat sankami,
sanki dzwonią dzwoneczkami.
Dzyń dzyń dzyń.
Dzyń dzyń dzyń.
Dzyń dzyń dzyń.

Jaka pyszna sanna - parska raźno koń.
Śnieg rozbija kopytami,
sanki dzwonią dzwoneczkami.
Dzyń dzyń dzyń.
Dzyń dzyń dzyń.
Dzyń dzyń dzyń.

Aż tyle, albo tylko tyle, nauczyłyśmy się śpiewać jadąc saneczkami. Nie wiem czy wszystkie dzieci lubią śpiewać, ale nie mam wątpliwości, że Ania uwielbia śpiewać i uczy się nowych piosenek w tempie błyskawicznym. Mało tego - potrafi wymyślać swoje wersje piosenek w rytm znanych melodii.

Zabawy muzyczne to jeden z typów zabaw, który może towarzyszyć nam gdziekolwiek jesteśmy. W samochodzie, na spacerze, w domu. No, może na zakupach w Lidlu nie będzie to dobrze odebrane, albo w autobusie, ale dzieciom wiele można wybaczyć :) Muzyka jest ważnym czynnikiem rozwoju dziecka. Przeżycia związane z odbiorem muzyki mają duży wpływ na rozwój emocjonalny i estetyczny. Pobudza ona koncentrację, pamięć muzyczną i pozamuzyczną. Muzyka kształtuje wrażliwość na jakość dźwięku, rozwija ekspresję i twórczą postawę. Sposobem na edukację muzyczną jest wspólne słuchanie piosenek  i prostych utworów muzycznych, śpiewanie, zabawa przy muzyce lub poznawanie instrumentów muzycznych.

Nie trzeba mieć talentu wokalnego żeby śpiewać z dzieckiem, a najlepszym na to dowodem jest prośba z gatunku „mamusiu zaśpiewaj o Kopciuszki” lub „zaśpiewaj o Meridzie”. I nieważne, że nie znasz piosenki o Kopciuszku czy Meridzie, śpiewasz to co znasz i tworzysz utwór od podstaw, puszczając wodze swojej fantazji. Kilka godzin później stajesz się świadkiem nowych wariacji pieśni o Meridzie i uśmiechasz się w myślach. Proces twórczy jednak na tym się nie kończy i patrzysz na skaczącą po łóżku Anię, która wyśpiewuje w niebogłosy w rytm piosenki „Zuzia, lalka nieduża” słowa „Misia, Misia Marysia!! To najkochańsza Misia na świecie”.

Misia Marysia nie wzięła się zupełnie znikąd ;) To efekt czytania wielu, naprawdę wielu przygód owej Misi. Książeczki są świetne, dlatego zachęcam Was do lektury TU


Anusia
Kurtka i spodnie - Tchibo
Czapka - Mayoral
Rękawiczki - Next
Buty - Emel


 Śnieżnej zimy i twórczości wesołej życzę Wam w nadmiarze :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Zobacz także