9 lutego 2012

Design pod lupą

DESIGN to wszechstronne pojęcie, które znajduje swoje odzwierciedlenie chyba w każdej dziedzinie życia. Postaram się przybliżyć Wam te dziedziny, które niekoniecznie są najważniejsze, ale dla mnie zasługują na uwagę. Jednak na początek warto sprawdzić co kryje w sobie tak obszerne słowo.

Każdy spotkał się na pewno z określeniem, że coś jest dizajnerskie. Przedmiot określany tym przymiotnikiem pewnie jest nietuzinkowy, unikalny, stylowy, nierzadko dziwny lub silący się na oryginalność. Design od kiczu dzieli tak cienka granica jak miłość od nienawiści. Design jest jak mężczyzna tak bardzo metroseksualny, że aż odstraszający. Sztuką jest wyważyć i doprawić to co dizajnerskie, żeby uzyskać produkt naprawdę intrygujący i zapadający w pamięć.

W architekturze, w budownictwie, w modzie, w kuchni, w domu, w podróży, wśród samochodów, biżuterii, komputerów i wszędzie tam gdzie do powstania czegokolwiek potrzebna jest najpierw twórcza myśl rodząca niezły pomysł, następnie projekt graficzny i w końcu proces produkcji.

Pierwiastek designu ukryty jest w myśli. Fascynujące i nieprawdopodobne jak nieograniczone pokłady pomysłów kryje ludzki umysł.

To moja definicja. Do książkowej zapraszam do encyklopedii :)

www.livingwithwhite.com

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Zobacz także